Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wystawa prac Micińskiej-Szutkowskiej: wydarzenie wyjątkowe

2013-09-16 14:30:10 (ost. akt: 2013-09-16 15:29:05)
Wernisaż prac Micińskiej Szutkowskiej w Muzeum Tradycji Kolejowej, 13 września 2013 r.

Wernisaż prac Micińskiej Szutkowskiej w Muzeum Tradycji Kolejowej, 13 września 2013 r.

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

Oleje, rysunki, grafiki, tkaniny, biżuteria — wybrane dzieła Jadwigi Danuty Micińskiej-Szutkowskiej można oglądać w Muzeum Tradycji Kolejowej do końca października.

— Musiałabym żyć i tworzyć drugie sto lat, by zasłużyć na wszystkie Wasze hołdy i komplementy — żartowała Jadwiga Danuta Micińska-Szutkowska podczas otwarcia jej prac 13 września. Wernisaż odbył się w sali wystawowej Muzeum Tradycji Kolejowej, które wystawą dzieł wieloletniej mentorki węgorzewskich działaczy kulturalnych uczciło Europejskie Dni Dziedzictwa. „Nie od razu Polskę zbudowano” — w interpretacji hasła przewodniego Narodowy Instytut Dziedzictwa organizatorom tegorocznych EDD pozostawił dowolność.

Micińska-Szutkowska w Węgorzewie budowała między innymi dawne Muzeum Regionalne, które z czasem przekształciło się w dzisiejsze Muzeum Kultury Ludowej. To ona, jako absolwentka dwóch kierunków warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, oceniała wartość artystyczną gromadzonych i wystawianych przez muzeum eksponatów. Ona też roztoczyła pieczę nad twórcami ludowymi wraz z garstką działaczy.

Ekspozycja dzieł Szutkowskiej to zaledwie "wizytówka" jej prac, ale licznie zebrana publiczność się nie zawiodła. Obok plastyki znalazły się też wiersze Szutkowskiej, odczytał je Zbigniew Waszkielewicz, aktor i twórca teatru IOTA w Radziach.
Wernisaże na takim poziomie to w małym mazurskim miasteczku wydarzenie wyjątkowe. Prace wciąż można oglądać do końca października — MTK zaprasza codziennie w godz. 10.00-18.00, a od 23 września do 31 października w godz. 10.00-15.00.

Organizatorem wystawy jest Fundacja „Dziedzictwo Nasze”. (as)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Węgorzaczek #1198734 | 46.170.*.* 17 wrz 2013 06:24

  Nie pomyślałeś o tym, że młodzież mogła być w szkołach? Po drugie, czy dokładnie przejrzałeś zdjęcia? Po trzecie masz coś do tych CUDOWNYCH LUDZI uczestniczących w wernisażu? Człowieku, to nie wystawa gier komputerowych. Ja pierniczę co za COFAJĄCY SIĘ ŚWIAT w rozumie BYWALCA.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. BYWALEC #1198544 | 178.56.*.* 16 wrz 2013 20:24

  Spójrzcie na zdjęcia: jacyż CUDOWNI LUDZIE uczestniczyli w tym wernisażu!!! Czyżby to ODCHODZĄCY ŚWIAT? A gdzie młodzież....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages