Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Kochamy las!

2013-07-06 14:18:19 (ost. akt: 2013-07-08 12:06:16)

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

Ósmy Regionalny Festiwal Łowiecki przyciągnął do grodu nad Węgorapą tłumy wielbicieli tradycji myśliwskich. Uzupełniliśmy galerię zdjęć — zobacz, jak myśliwi budowali zwyżki!

Program imprezy jest tak bogaty, że trudno byłoby go tu streścić w kilku zdaniach (harmonogram godzina po godzinie podajemy w WT z 5 lipca) — dość wspomnieć, że coś dla siebie znalazł tu każdy: i amator myśliwskich specjałów kulinarnych, i miłośnik rękodzieła, i dzieci spragnione dobrej zabawy. Podczas forum łowieckiego poruszono temat: „Jeleń mazurski w krajobrazie polski północno-wschodniej”, a w Muzeum Kultury Ludowej odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „Żyjący świat jezior Warmii i Mazur”.
Do konkursów stanęli strzelcy, myśliwi budowniczowie, kucharze, kierowcy — w „Hunter Off Road Cup 2013” i wreszcie właściciele psów ras myśliwskich
.

— Kochamy las, przyrodę! Jestem zwolenniczką objęcia naszych lasów opieką państwa, tak, by stanowiły one nasze wspólne dobro, dostępne dla każdego i za które każdy z nas jest odpowiedzialny. Bo o lasy trzeba dbać — mówi Hanna Krysiak, lekarka ze Szczecina, która do Węgorzewa przyjechała wypoczywać.
— Podobały mi się poroża. Obejrzałam je dokładnie — mówi mała Krysia.

Agnieszka Bydelska i Aleksandra Kiełczewska, węgorzewskie radne miejskie, wzięły udział w konkuesie „Na najlepszą potrawę z dzika”.
— Zrobiłyśmy to spontanicznie — śmieje się Agnieszka Bydelska. — Zabrałyśmy się za dziczyznę pierwszy raz w życiu — przyrządziłyśmy gulasz z kaszą gryczaną i ogórkiem…
— …i świetnie im to wyszło. Co godne podziwu, bo przygotowanie potrawy z dziczyzny to wielka sztuka — ocenia Grzegorz Russak, kulinarny mentor "myśliwskich kucharzy" uczestniczących w węgorzewskich festiwalach łowieckich.

Organizatorzy Festiwalu:
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego • Miasto i Gmina Węgorzewo • Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie • RDLP w Białymstoku • RDLP w Olsztynie • Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach • Związek (LGD9) • „Mazury 4x4” • K.Ł. „Cyranka” w Węgorzewie • K.Ł. „Mazury” w Węgorzewie • W.K.Ł. „Żbik” w Węgorzewie
Grzegorz Russak o myśliwskim gotowaniu, myśliwi o przyciąganiu młodzieży, a także wyniki konkursów — w Węgorzewskim Tygodniu już 12 lipca. Zapraszamy do lektury!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (37) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak być nie powinno ! #1350495 | 89.229.*.* 16 mar 2014 10:04

  To zadziwiające, że w tak urokliwym miejscu, z wieloma cennościami faunistycznymi, miejscami z dziką przyrodą i z czystym powietrzem pozwalamy jako społeczeństwo kilku gościom, nierzadko wywodzącym się z dawnych aparatczyków PRL-u na organizowanie swoich "polowań" zamiast promować bezkrwawe obcowanie z przyrodą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Skandal niebywały #1350393 | 89.229.*.* 16 mar 2014 00:45

  To trzeba umieć się ustawić, żeby publiczne pieniądze trwonić na zaspokajanie krwawych fanaberii kilkudziesięciu zaledwie kolesi. Nieprzypadkowo wybrano lokalizację imprezy. Tutaj relikty komunizmu mają się dobrze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. re:do oderwanej #1147082 | 83.9.*.* 19 lip 2013 09:36

  Nie ma nigdzie w cywilizowanym świecie takich festiwali, bo to przecie reklama mordowania w świetle prawa.A my promujemy miasto i jego uroki kultywując barbarzyństwo. Jaką sprawnością sportową musi się dziś wykazać myśliwy ze sztucerem? Czyste sumienie kupują sobie kilkoma workami buraków rozsypanych w lesie zimą( to triumf kultury łowieckiej).Jeszcze budują sprawnie zwyżki i stawiają JEDNĄ OBOK DRUGIEJ - i zdobi toto mazurskie pola. No mnie ambony przypominają posterunki strażników w Auschwitz. Czy jakieś przepisy regulują częstotliwość ich sytuowania?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. warmiak #1145774 | 46.134.*.* 17 lip 2013 17:08

  Wczorajszy program Uwaga w TVN poświęcony był głośnej sprawie zastrzelenia psa przez jednego z myśliwych z węgorzewskiego koła /tak twierdzi właściciel psa/ i postrzeleniu innego przez podobno nieznanego sprawcę. Sprawa znana pewno wszystkim, bo opisywana nawet w WT, ale przypomniane w programie wypowiedzi myśliwych z tego koła nadal budzą emocje. Słuchając ich trudno się nie zgodzić z kilkoma negatywnymi komentarzami o myśliwych i łowiectwie. A przy okazji - moderator z WT chyba się zagapił i tak wrażliwy temat puścił bez cenzury. Teraz jednak ma spokój, bo od kilku dni komentarze najpierw zatwierdza moderator. Tyle, że nie ma co zatwierdzać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Węgorzaczek #1144690 | 46.170.*.* 16 lip 2013 15:26

  Napisz jakieś namiary na tego "łowczego", zobaczymy co to za cwaniaczek, który takie plecy ma u ojców miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (37)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages