Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

"Kolorowe boisko" dla Szkoły w Perłach

2013-06-29 21:14:16 (ost. akt: 2013-06-29 21:24:18)

Autor zdjęcia: Marzena Mokrzecka

Choć rok temu im się nie udało, nie poddali się i w tym roku uczniowie z podwęgorzewskich Pereł wygrali nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Już we wrześniu na terenie ich szkoły zostanie wybudowane wielofunkcyjne boisko ufundowane przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A.!

Celem cyklicznej kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu. Aby jednak dzieci miały odpowiednie warunki do uprawiania sportu potrzebne są obiekty sportowe. Dzięki kampanii Śnieżki co roku szkoły podstawowe z małych miejscowości z całej Polski mają szansę wygrać profesjonalne boisko.

W siódmej edycji kampanii wzięły udział 133 szkoły, które stworzyły swoje profile na stronie konkursowej www.koloroweboiska.pl, zamieszczając tam opis szkoły oraz zdjęcia pracy plastycznej prezentującej boisko o jakim marzą uczniowie. W pierwszym etapie konkursu, trwającym od 23 maja do 23 czerwca, na stronie konkursowej odbyło się głosowanie internautów. Wyłonili oni dziesięć prac konkursowych, które weszły do I etapu konkursu.

Spośród nich jury wybrało zwycięzcę oraz zdobywców II i III nagrody. Członkowie jury dokonali wyboru biorąc po uwagę kreatywność, wykorzystanie nowatorskich form, estetykę wykonania oraz walory artystyczne prac konkursowych.

Wiele prac zasługiwało na nagrodę główną, ale najlepszą okazała się praca uczniów z Pereł. Szkoła była o włos od zwycięstwa podczas ubiegłorocznej kampanii, ale wówczas nagroda główna została przyznana szkole w Juchnowcu Górnym. Uczniowie jednak nie zrezygnowali z walki o boisko dla swojej szkoły i w tym roku ponownie przygotowali pomysłową pracę prezentującą mecz piłkarski rozgrywany przez „Szkolną Pierwszą Ligę”. W jej skład wchodzą ogromnych rozmiarów zawodnicy wykonani z siana.

Piłkarze mają ponad 3 metry wysokości, a ich buty 75 centymetrów. Uczniowie wykonali trybuny, kibiców oraz przygotowali transparenty zagrzewające zawodników do walki.
W nagrodę szkoła otrzyma ogrodzone boisko o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Boisko wykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A., generalny wykonawca obiektów sportowych. Oficjalne otwarcie boiska odbędzie się już we wrześniu.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPPerly

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sympatyk #1130331 | 83.29.*.* 1 lip 2013 10:13

  Gratuluje zwycięstwa w konkursie "Kolorowe boiska" Przez cały czas trwania konkursu dzień rozpoczynałem od oddania głosu na Waszą szkołę, w jakiejś mili cząstce jest to też mój, moich znajimych i rodziny sukces. Jestem przekonany, że troje moich wnucząt uczęszczających do Waszej szkoły będzie korzystało z tego boiska. Pozdrawiam dziadek Marek z Łodzi

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sylwia #1130022 | 83.9.*.* 30 cze 2013 21:53

  wielkie brawa dla wszystkich,którzy przyczynili się do tego,dla nauczycieli którym się coś chce ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. :) #1129773 | 176.109.*.* 30 cze 2013 16:23

  Gratuluję! Zasłużyliście na tę nagrodę:)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Węgorzaczek #1129740 | 46.170.*.* 30 cze 2013 15:04

  Jak wyglądają teraz ci, którzy w Urzędzie Miasta planowali oddanie szkół stowarzyszeniom? Niech spojrzą sobie w lustra, szefowa ZOEASiP, burmistrz i niektórzy radni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Ania #1129646 | 212.160.*.* 30 cze 2013 13:06

  Huuuurrrraaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!! Naucielom z Pereł gratuluję determinacji w walce o byt i rozwój tej placówki, pomysłowości w wyszukiwaniu środków dla szkoły, uczniom i ich rodzicom - pięknej pracy konkursowej! Wszyscy się z Wami cieszymy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages