środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Jak pomóc koleżance, która zemdlała

2013-06-24 11:24:40 (ost. akt: 2013-06-24 11:40:09)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

Najpierw zemdlała uczennica. Wtedy szybko zareagował p. Remigiusz Kaczyński, sprawdził przytomność, wezwał pogotowie i ułożył w pozycji bocznej ustalonej. Usłyszeliśmy sygnał karetki, ratownicy udzielili pomocy i zabrali uczennicę do samochodu. Wówczas okazało się, że była to tylko świetnie odegrana scenka.

20 czerwca 2013 roku w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzili je przedstawiciele Pogotowia Medycznego Falck z Węgorzewa. Rozpoczęły się własnie od "zemdlenia" uczennicy.

Dalsza część to część teoretyczna. Uczniowie pogłębili wiedzę z zagadnień związanych z pierwszą pomocą: bezpieczeństwo, sprawdzanie przytomności, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, pomoc przy zadławieniu, rany, krwotoki, urazy, oparzenia, odmrożenia, ukąszenia, użądlenia, wyposażenie apteczki, telefony alarmowe itp.


Następnie teoria została połączona z praktyką. Dzieci nauczyły się nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanym i chorym. Ciekawe zajęcia dedykowane uczniom naszej szkoły, doświadczona kadra medyczna, atrakcyjna forma szkolenia (prezentacja multimedialna, w tym kilka 2-3 minutowych filmów ze scenkami nagłych wypadków), pokazy, ćwiczenia z fantomem to wszystko gwarancja sukcesu dzisiejszego spotkania.

Na zakończenie szkolenia każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową.


Zofia Kruk, SP Perły


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages