środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Spotkanie urzędników i radnych z węgorzewianami

2013-06-13 14:07:41 (ost. akt: 2013-06-14 00:18:27)

Autor zdjęcia: Anna Styrańczak

Ulica Pionierów, dawna plaża Rusałka, planowane inwestycje i przede wszystkim śmieci — to były główne tematy, które poruszali uczestnicy środowego (12 czerwca) spotkania z węgorzewskimi urzędnikami miejskimi i radnymi.

Z ramienia samorządu miejskiego na spotkanie węgorzewianom wyszli: burmistrz Węgorzewa Krzysztof Piwowarczyk, jego zastępca Andrzej Lachowicz, naczelnicy wydziałów Urzędu Miejskiego — Jacek Rutkowski (geodezja), Robert Kozian (inwestycje) i Karolina Kładko (ochrona środowiska), sekretarz UM Andrzej Fil, a także radni — Tomasz Wierzchowski, Agnieszka Bydelska, Aleksandra Kiełczewska. Na sali, wśród mieszkańców miasta, obecni byli także radni Janusz Urban, Artur Fiedosewicz, Henryk Niedziółka i Andrzej Wodzyński (drodzy Internauci, dziękuję za podpowiedź, tych ostatnich, siedzących poza sceną, rzeczywiście nie zauważyłam. AS)

Wśród pytań, które padały z sali, najczęściej pojawiały się wątpliwości związane z nowym systemem gospodarowania odpadami, inwestycjami drogowym i systematycznie zalewaną ulicą Pionierów.

— Ulica Pionierów wymaga gruntownego i kosztownego remontu. Mamy pomysł na rozwiązanie problemu podtopień — na przykład awaryjny zbiornik retencyjny. Ta jedna inwestycja jednak "wymiotłaby" z gminnej kasy całoroczny budżet przeznaczony na wiele innych — wyjaśniał Krzysztof Piwowarczyk i zwrócił się do jednej z węgorzewianek: — Pani przed chwilą pytała o swoją ulicę. Gdybyśmy wyremontowali ulicę Pionierów, Pani ulica przez ten rok nie doczekałaby się remontu. Jeśli do takiego kroku namówicie Państwo radnych miejskich, zrobimy to.

Na pytanie o dawną plażę, zwaną popularnie "Rusałką", burmistrz odpowiedział: są szanse na "reaktywację".

— Nareszcie teren dawnej plaży i sąsiadującego z nią WDW ma szansę na powrót do życia — zdradził szef ratusza. — Działki znajdują się w rękach jednego inwestora (który na razie porządkuje ten teren). Już dostępny jest, zgodnie z prawem, pas przybrzeżny. Mam nadzieję, że właściciel okaże się przedsiębiorczy i kreatywny. Pozostaje nam tylko mu kibicować.

Więcej o spotkaniu w Węgorzewskim Tygodniu 21 czerwca. Zapraszamy do lektury. (as)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SOKRATES #1139784 | 89.229.*.* 11 lip 2013 12:17

  Widzę, że znowu zaczyna się z tym nudnym PEDRO... Teraz będzie się znowu kłócić z forumowiczami o nick lub o inne mało ważne kwestie... Dziewczyno... daj se spokój !!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do PEDRO #1137967 | 89.229.*.* 9 lip 2013 15:02

  Jeszcze tu jesteś ??

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. PEDRO #1137487 | 89.228.*.* 9 lip 2013 06:26

  Niestety,uczciwych przedsiębiorców u nas nie ma, bo nie utrzymali się na rynku.To "pokłosie" po "panu kopercie".

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. NoYes #1137223 | 5.135.*.* 8 lip 2013 20:21

  Których przedsiębiorców masz na myśli? Napisałby ci tu jak jeden z nich kazał robotnikom wyrzucać smieci do osiedlowych kontenerów podczas ocieplania budynków. Proceder uprawiany był kiedyś, robi i teraz, tak, żeby mieszkańcy nie widzieli. Oczywiście nie wszystkie śmieci, bo styropianem nie zawali pojemników, ale są inne śmieci przy takich remontach. Takim "przedsiębiorcom" też się należy wystawić faktóry/rachunki by mogli wliczyć w koszty działalności?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. NoName #1137192 | 77.113.*.* 8 lip 2013 19:52

   Już zaczyna się bajzel z odbieraniem sieci. Ale co tam. Najważniejsze jest to że nasz jaśnie nam panujący Burmistrz Krzysztof Piwowarczyk zasiada w Zarządzie Międzygminnego Związku Gospodarowania Odpadami, któremu to związkowi gmina Węgorzewo i 11 innych gmin powierzyło gospodarkę odpadami. I oczywiście za moment będzie się odbywać klasyczna spychologia tzn. Burmistrz zwyczajem burmistrzów będzie mówił, że to nie on jest winny tylko Związek tak jak to już się odbyło gdy ktoś spytał kto ustalił cenę za śmieci. 1 lipca minął a mieszkańcy nadal nie wiedzą kto, gdzie i jak będzie odbierał śmieci. A co z przedsiębiorcami? Kto im faktury/rachunki będzie wystawiał aby odbiór śmieci mogli wliczyć w koszty działalności? Infolinia w Związku Międzygminnym głucha i niczego się dowiedzieć nie można. Po prostu skandal. http://mzmgo.mazury.pl/index.php?option= com_content&task=view&id=68&Itemid=58 (należy usunąć ewentualne spacje)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (45)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages