Wtorek, 23 kwietnia 2019. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

"Pracowicie, zabawnie i strasznie" w SP PERŁY

2013-06-03 12:35:29 (ost. akt: 2013-06-03 12:41:49)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

„Pracowicie, zabawnie i strasznie” – to hasło przyświecało imprezie, która odbyła się w naszej szkole w dniach 31 maja – 1 czerwca w godz. 16.00 – 10.00. 31 maja po południu mogli przybyć wszyscy chętni uczniowie klas IV-VI, którzy chcieli wziąć udział we wspólnej nocy w szkole.

Na początku korzystaliśmy z zabaw na świeżym powietrzu, była gra w piłkę, zabawy na placu, skoki na trampolinie itp., a kiedy się rozpadało, kontynuowaliśmy zabawę w szkole. Rozpoczęliśmy od budowania konstrukcji przestrzennej z kartoników po mleku, które gromadziliśmy od kilku miesięcy.

Wcześniej padały różne propozycje, co powinna nasza praca przedstawiać, ale ostatecznie zwyciężył pomysł związany z konkursem, który jest dla naszej szkoły bardzo ważny: „Kolorowe boiska”. Ponieważ do tworzenia pracy konkursowej niezbędny był sprzęt rolniczy, postanowiliśmy zbudować traktor. Było pracowicie i wesoło. Najpierw powstało podwozie, potem kolejno maska, kabina, komin, siedzenie, kierownica i „koła”. Chwila odpoczynku po pracy i traktor „wyjechał” na drogę.

W tym czasie uczniowie wzięli udział w konkursie na najciekawszą nazwę firmy produkującej takie traktory. III miejsce zajęła Bogumiła Grzeszczyk – „PERMAK”, II – Monika Denes – „PEREŁKOWÓZ”, zwyciężyła Daria Grzejszczyk i nazwa firmy brzmi „REMZOFF”. Po pracy przyszedł czas na kolację i zebranie sił przed kolejnym etapem zabawy.

Chętni mogli wziąć udział w konkursie zorganizowanym na podstawie programu telewizyjnego „Top Model”. O zwycięstwo walczyło sześcioro uczestników: modele i modelki. Oceniało ich jury w składzie: Daria Grzejszczyk, Nikola Polonis i Remigiusz Kaczyński – przewodniczący.

Uczestnicy musieli zaprezentować trzy stroje, odpowiedzieć na wiele pytań i wykonać różne zadania. Po zsumowaniu punktów jury ogłosiło wyniki: III miejsce zajęła Justyna Kwoka, II – Iwona Denes, I – Łukasz Lachowicz.

Po tej dawce emocji czekała kolejna – oglądanie horroru (grupa oglądających szybko malała), a ok. północy – wyprawa na pobliski cmentarz. Strach okazał się silniejszy i nie wszyscy dotarli do celu, zawrócili wcześniej do szkoły, ale większość się jednak odważyła. Po powrocie do około 4.00 trwały jeszcze zabawy, lecz obowiązywała już względna cisza. Potem każdy udał się do przygotowanej do snu sali, aby przysnąć choć na chwilę, bo już o 8.00 była pobudka. Zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy, spakowaliśmy się i do 10.00 opuściliśmy szkołę.

Opiekę nad uczniami sprawowali i wspólnie z nimi bawili się P. Zofia Kruk i P. Remigiusz Kaczyński.


Zofia Kruk (SP Perły)

na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. sympatyk #1106176 | 178.43.*.* 7 cze 2013 09:04

    Pamiętajcie o codziennym głosowaniu na Szkołę Podstawową w Perłach w kokursie kolorowe boiska: www.koloroweboiska.pl

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages