środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

"Kolorowe Boiska" w SP Perły

2013-05-21 22:16:52 (ost. akt: 2013-05-21 22:21:12)

Autor zdjęcia: Zofia Kruk

Czy ktoś pamięta ubiegłoroczny konkurs „Kolorowe boiska … czyli Szkolna Pierwsza Liga”? Zajęliśmy wtedy aż (i tylko) II miejsce. I tuż po ogłoszeniu wyników, wiedzieliśmy, że jeśli tylko w przyszłym roku będzie kolejna edycja, na pewno do niej przystąpimy, bo wciąż chcemy mieć szansę wygrania dla szkoły wielofunkcyjnego boiska.

Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie siódmej edycji i w kwietniu na stronie www.koloroweboiska.pl ukazała się informacja o konkursie. Nie wahaliśmy się ani przez chwilę. Przeanalizowaliśmy regulamin i przystąpiliśmy do działania. Najpierw należało zgłosić szkołę, potem szukaliśmy oryginalnego pomysłu na pracę. Podobnie jak w roku ubiegłym zadaniem szkół zaproszonych do konkursu było przygotowanie zespołowej pracy o tematyce sportowej.

Myśleliśmy, myśleliśmy i w końcu się udało – praca przestrzenna na naszym boisku: zawodnicy z bel, a na trybunach słomiane kukły. Pierwsza do realizacji przystąpiła P. Marzena Mokrzecka – telefon do kilku rolników i apel do uczniów i ich rodziców. Chętnych do pomocy na szczęście znalazło się wielu. Sprzęt rolniczy gotowy do działania, bele zostały przywiezione, słomiane kostki również. Rodzice przejrzeli szafy, znaleźli niepotrzebne ubrania i nam przekazali.

Podstawa pracy już była. Uczniowie wzięli się za tworzenie kibiców, w szybkim tempie z ubrań wypchanych słomą powstawały kolejne kukły, potem należało dopracować szczegóły, pomalować twarze, zrobić fryzury, wykonać gadżety i dołączyć do kibicowania. Znalazł się też chętny do przeliczenia postaci – było ich ponad 100! Piłkarze powstawali pod kierunkiem nauczycieli, gdyż część pracy musiała być wykonana na wysokościach. Nie takie proste okazało się przygotowanie strojów, bo np. 3,90 m w pasie nie zdarza się często Ale i z tym sobie poradziliśmy.

Spodenki, koszulki, numery na stroje, logo, oczy, usta, ręce, nogi, włosy i tak powstała wielka nie tylko duchem „Szkolna Pierwsza Liga”. Współpraca nauczycieli, uczniów, rodziców i mieszkańców Pereł i okolicznych wsi przyniosła wspaniałe efekty. W środę (15 maja) było wszystko gotowe. Uczniowie ubrali się w stroje sportowe i również dołączyli do kibicowania. Piłka w grze, napastnicy i obrońcy w polu karnym, bramkarz w akcji i skuteczna obrona! Tak nasze dzieło zostało sfotografowane. W tym roku na konkurs mogliśmy wysłać 10 zdjęć i tak też uczyniliśmy.

Tworzenie dzieła to nasza szkolna praca. Wszystko się zmieni 23 maja, kiedy zacznie się głosowanie, które potrwa do 23 czerwca. O tym, która szkoła stanie przed szansą wygrania atrakcyjnej nagrody – wielofunkcyjnego boiska szkolnego, zadecyduje lokalna społeczność, znajomi z bliższych i dalszych stron, oddając swój głos na wybraną pracę konkursową. W ten sposób do kolejnego etapu przejdzie10 szkół z największą liczbą głosów, spośród których jury wyłoni zwycięzcę oraz zdobywców 2. i 3. miejsca.

Dziękujemy wszystkim, którzy już nam bardzo pomogli przy tworzeniu pracy, również tym, którzy będą nas wspierać swoimi głosami. Aby zagłosować, należy zarejestrować się na stronie www.koloroweboiska.pl i zalogować się! Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos dziennie.

Zdjęcia pracy konkursowej wraz z opisem oraz informacjami o uczestniku konkursu można znaleźć w zakładce "Głosuj".

Zofia Kruk, SP Perły

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rodzic #1124036 | 83.9.*.* 25 cze 2013 07:40

  Gratuluję inicjatywy i wejścia do finału.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ojciec #1112010 | 178.56.*.* 13 cze 2013 12:47

  Mili Państwo jak można wygrac konkurs, jeśli Chodkowo generuje w ciągu pół godziny od 3500 - do 5000 tysięcy głosów, powtórze w ciągu pół godziny zazwyczaj w porze wieczornej. Chyba im ich świety patron pomaga hehehehe. Beznadzieje. Są dwie prace godne uwagi Nasza oraz Kotła Dużego, reszta to II liga. Zobaczymy czy Chodkowo pobije dziś rekord, parodia...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zettejot #1092945 | 83.9.*.* 23 maj 2013 09:51

  Jesteście wielcy! Taką szkołę ktoś chce zamknąć?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gonia #1092204 | 31.135.*.* 22 maj 2013 14:07

   Brawo, brawo, brawo ,tak trzymać. Zyczę wygranej w konkursie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. absolwent #1091808 | 83.9.*.* 22 maj 2013 06:28

   Popieram. Będę głosował!

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages