Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Teatr, tort i spotkanie "tylko od lat 18". To była noc!

2013-05-13 14:36:23 (ost. akt: 2013-05-13 16:07:51)

Dopóki w czytelni "na górze" nie zostali sami dorośli, wszyscy myśleli, że hitem wieczoru będzie teatr dzieci — dla dzieci, turniej i tort. Najciekawsze jednak miało dopiero nastąpić. Wiersz "Pocałujcie mnie wszyscy w d..." zebrał owacje.

Kto pozwolił sypać "łaciną" i udawać pijacki amok przed publicznością? Tuwim. Właśnie jemu poświęcony był wykład wzbogacony prezentacją multimedialną i deklamacją wierszy dla dorosłych (wielkie brawa dla Elizy Fedusio i Krystyny Stępkowskiej, które z aktorskim zacięciem odczytały utwory Juliana Tuwima — m.in.: "Pocałujcie mnie wszyscy w d..." i "Sprzeczka z żoną").
Na tym atrakcje wieczoru się nie skończyły: sztukę Iredyńskiego "Obok" odtworzyły Dorota Bystra i Danuta Czumaj, a z "Dzienników Shirley Valentine" czytała Magdalena Wysocka. W międzyczasie goście losowali obrazy olejne, brali udział w zgadywankach i świetnie się bawili.

Tak 10 maja minęła tegoroczna Noc Bibliotek w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgorzewie. Uczestnicy spotkania już nie mogą się doczekać kolejnego (za rok?). Kto nie był, w przyszłości powinien zaległości nadrobić.

Mówi się, że najlepiej wychodzą tylko akcje organizowane spontanicznie. Tak — pod warunkiem, że ma się jeszcze doświadczenie i odwagę. Ekipa biblioteki miejskiej na szybkie przedsięwzięcia może sobie pozwolić, co udowodniła w ubiegły piątek. (as)Przeczytaj zanim wpiszesz komentarz!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages