środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Sprzątanie Mazur w Perłach

2013-04-24 22:52:43 (ost. akt: 2013-04-24 22:58:46)

„Sprzątanie Mazur” - pod takim hasłem rozpoczęliśmy akcję z okazji Dnia Ziemi. Pierwszym etapem było sprzątanie okolicy. Przeszliśmy wzdłuż ulicy głównej i pobocznych w Perłach, sprzątnęliśmy również posesję szkolną.

Zaangażowały się wszystkie dzieci począwszy od trzylatków, którzy sprzątali najbliżej szkoły, a skończywszy na najstarszych uczniach, którzy chętnie porządkowali dalsze części Pereł. Zebraliśmy bardzo dużo worków śmieci. Po sprzątaniu na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Kolejny etap obchodów Dnia Ziemi w poniedziałek – 22 kwietnia. Tego dnia obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Przygoda w Ekolandii”. Uczniowie klasy V przedstawili walkę Ekoludków o uwolnienie Matki Natury. Dzieci w dowcipny sposób ukazały nam, co się dzieje, gdy nie przestrzegamy zasad ekologii i świat traktujemy jak wysypisko śmieci. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, w Ekolandii zapanował porządek, a kraina złych Ekosmutków zniknęła na zawsze.

Po inscenizacji nastąpiło rozstrzygniecie „Ekologicznego Konkursu Plastycznego”, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas I – VI. Zadaniem uczestników było wykonanie dwóch prac plastycznych, jedna miała przedstawiać „LAS ZDROWY”, druga – „LAS CHORY”.

Dzieci przygotowywały prace w dniach 12 – 17 kwietnia. Następnie wszystkie zostały umieszczone na tablicy na korytarzu szkolnym. Każdy uczeń i pracownik szkoły mógł oddać po jednym głosie na wybrane przez siebie plakaty w obu kategoriach i wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki.

Kiedy głosy zostały zliczone, poznaliśmy zwycięzców:
- I miejsce – Oliwia Husar (kl. III),
- II miejsce – Laura Krukowska (kl. II),
- III miejsce – Julia Śmierzyńska (kl. III).
22 kwietnia odbył się też Szkolny Konkurs Ekologiczny. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. II – III i kl. IV – VI. W grupie młodszej rywalizowało 22 uczniów, w starszej kategorii – 25. Oto mistrzowie wiedzy o ekologii:
klasy II – III
- I miejsce – Wiktoria Daniłowicz i Patrycja Olbryś (kl. II),
- II miejsce – Sylwia Paluszkiewicz, Szymon Buczko (kl. II) i Julia Śmierzyńska (kl. III),
- III miejsce – Laura Krukowska (kl. II);
klasy IV – VI
- I miejsce – Bogumiła Grzeszczyk (kl. V),
- II miejsce – Sara Bader (kl. VI),
- III miejsce – Daria Grzejszczyk (kl. IV).
Obchody Dnia Ziemi zorganizowała P. Marzenna Śmierzyńska, w części konkursowej wspierała P. Dorota Dąbrowska, o oprawę muzyczną zadbała P. Agata Kulesza, a o plastyczną – P. Anna Sroka.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na wegorzewo.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages